Lucie Kašpárková

Pomáhám ženám stát na vlastních nohou tak, aby dokázaly dětem dát to nejlepší případně i bez partnera. Jsem profesionální terapeutický kouč. 

Můj příběh aneb jak jsem hledala sebe samotnou

Dnes už vím, že si  v životě zasloužím jen to nejlepší. Díky tomu si svůj život užívám jako nikdy dřív. Stojím pěvně na svých nohou, nepochybuji sama o sobě a o svých schopnostech. Nevadí mi, když svými názory a rozhodnutími vybočuji z řady. Ba naopak! Baví mě sledovat reakce okolí.

Své děti vychovávám v lásce, úctě a respektu. Jsou mými skvělými parťáky, se kterými rozhodně není nuda. Užívám si čas strávený s nimi, ale zároveň jsem ráda i za čas strávený jen sama se sebou nebo rodinou a přáteli. 

Mám práci, která je mým posláním a díky které mohu žít svobodně a nezávisle.

Užívám si ten pocit, že mohu být tvůrcem svého vlastního života.

Nebylo to ale hned a chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, kde a jak začít.

Před pár lety jsem pochybovala sama o sobě

Nevěřila jsem, že někdy budu v něčem dost dobrá. Bála jsem se prosazovat a uzavírala jsem se sama do sebe a svého světa, protože jedině tam jsem se cítila v bezpečí. Jedině tam mi nemohl nikdo ublížit. Navíc jsem si myslela, že můj život beztak nikoho nezajímá a nejsem pro nikoho inspirací.

Věřila jsem, že každé moje "vybočení z řady" je nesprávné a musím tedy dělat jen taková rozhodnutí, se kterými souhlasí všichni ostatní nebo alespoň většina. Vlastně jsem jako taková správná "hodná holka" většinu času svůj život někomu a něčemu podřizovala. Když náhodou jsem se nepodřídila, cítila jsem pak obrovskou vinu a tlak z toho, že jsem v očích druhých, a vlastně i sama před sebou, selhala.

Žila jsem ve vztazích, kde vládla manipulace, závislost, sobectví, autorita, chyběl jakýkoli respekt a podpora. Ve vztazích, které byly jako na houpačce a kde místo předností byly vidět hlavně ty nedostatky. Proto jsem ani neuměla přijmout pochvalu nebo jakékoli ocenění.

O lidech, kteří mě chtěli podporovat a mysleli to se mnou skutečně upřímně, jsem si myslela, že asi nejsou normální. Vždyť jsem si to přece ničím nezasloužila. I tu lásku partnera jsem si podle staré Lucky musela zasloužit. Ba co víc! Žila jsem v přesvědčení, že v partnerství si ti dva nejsou rovni, že žena musí poslouchat toho muže.

První zlom nastal na jaře v roce 2018

Po 11 letech ze dne na den skončil dost svérázně můj tehdejší vztah. Ano, krize ve vztahu už nějakou dobu byla. Ale říct do telefonu "už se sem nevracej" a považovat tím všechno za vyřízené mi přišlo dost přes čáru. Zvlášť, když v tu dobu v tom hrála roli i tehdy 6letá dcera. Měly jsme sice s dcerou kam jít, ale bála jsem se, že to sama všechno jen se svým příjmem nezvládnu. Ani trochu jsem si nevěřila.  

A tehdy jsem si asi poprvé opravdu výrazně uvědomila, že musím začít ten svůj život žít jinak. Chtěla jsem být konečně upřímně milovaná, respektovaná a uznávaná. Chtěla jsem být obklopena lidmi na stejné vlně života. Chtěla jsem být skvělou mámou. Přesně takovou, která bude svoje dítě inspirovat, motivovat a milovat bez podmínky stejně tak, jako ono jí.

Nový začátek jsme s dcerou v létě 2018 zahájily koupí nového bytu a já zároveń nastoupila do ročního intenzivního výcviku koučů od CoachVille, mezinárodní ICF akreditované školy koučů.

Můj život se pomalu, ale jistě, začal ubírat novým směrem. Naučila jsem se říkat NE, oceňovat sebe samotnou za své úspěchy, nebát se chyb a brát je jen jako příležitost pro svoje zdokonalení. Učila jsem se otevřeně komunikovat o svých přáních a potřebách. Poznala jsem spoustu nových lidí, ať už jako své kolegy nebo své klienty. Začala jsem si více věřit a konečně po letech jsem měla pocit, že můj život opravdu dává smysl.

Aby mě život prověřil,

zda jsem se skutečně poučila ze svých předchozích chyb, seslal mi do života ještě jednoho životního partnera. A jak se velice brzy ukázalo, navíc skrze druhé těhotenství, pořád moje ponaučení nebylo dostatečné. O to náročnější tahle životní zkouška byla. A i když to nebylo vůbec jednoduché a chtělo to sakra odvahu, rozhodla jsem se ještě v těhotenství ze vztahu odejít.

Tím se však ještě víc umocnila moje touha být pro obě děti tím skvělým rodičem a tak jsem v roce 2020 absolovovala kurz od Nevýchovy.

Asi rok po porodu jsem ještě začala sama docházet na terapie, díky kterým jsem dokázala konečně pořádně nahlédnout do svého podvědomí a uvědomila si, kde jsem stále dělala ve vztazích chybu a proč. Když jsem pak v říjnu 2022 dostala příležitost absolvovat terapeutický kurz od Soulmate terapie, neváhala jsem ani chvilku.

Díky tomu všemu dnes pomáhám svým klientkám na online nebo osobních setkáních skrze svou ucelenou nabídku odstranit nejen převzaté vzorce chování, o kterých mnohdy ani neví, ale zároveň najít tu další cestu ve vztahu k sobě, k partnerovi, dětem i dalším lidem v okolí.

Nic není tak složité, jak se mnohdy může zdát a chceme-li pro děti to nejlepší, musíme nejdřív sebrat odvahu a začít u sebe.

 

 

 

Když je potřeba reprezentovat
Jako máma v plné parádě 🙂
Když zrovna nemusím být máma ani nic jiného 🙂