Ing. Lucie Kašpárková

Jsem profesionální koučka a mentorka pro osobní a finanční rozvoj.

Pomáhám ženám, aby objevily svou novou cestu plnou lásky, síly a nezávislosti. 

Můj příběh aneb jak jsem hledala sebe samotnou a finanční svobodu

Jsem podnikatelka a zároveň maminka na plný úvazek, která našla ten pravý balanc mezi prací a rodinným životem. Díky tomu stojím pevně na svých nohou, nepochybuji sama o sobě a svých schopnostech a konečně si tvořím život podle sebe a svých pravidel. Do mého života tak proudí daleko více radosti a spokojenosti než tomu bylo dřív.

Vždycky jsem věřila, že klíčem k úspěchu je najít to, co vás naplňuje, a dát tomu všechno. U mě to bylo podnikání a rodina. Kombinace těchto dvou světů mi umožnila růst nejen jako profesionálka, ale i jako člověk. A právě tento růst mi přinesl nejen osobní spokojenost, ale i finanční prosperitu.

Zároveň mi tato cesta ukázala, že pravý úspěch a spokojenost nejsou o kompromisech, ale o hledání cesty, která vede k naplnění našich snů. 

Nebylo to ale hned a chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, kde a jak začít.

Před pár lety jsem byla na úplně jiném místě než dnes. Pochybovala jsem sama o sobě, nevěřila jsem, že bych mohla být v něčem opravdu dobrá. Bála jsem se prosazovat a radši jsem se uzavírala sama do sebe a svého světa, kde jsem se cítila bezpečně - tam, kde mi nemohl nikdo ublížit. Myslela jsem si, že můj život nikoho nezajímá a ani nejsem pro nikoho inspirací. 

Moje vztahy byly plné manipulace, závislosti, sobectví, nedostatku respektu a zároveň jako na houpačce. O lidech, kteří mě chtěli podporovat a mysleli to se mnou skutečně upřímně, jsem si myslela, že asi nejsou normální. Vždyť jsem si to přece ničím nezasloužila. 

Rok 2020 si pamatuji jako nejtemnější kapitolu mého života. Stála jsem před zásadní životní zkouškou, která mě hluboce poznamenala jak osobně, tak finančně.  Zůstala jsem sama se dvěma dětmi (tehdy 10let,novorozeně). A i když jsem se snažila zachovat si nějaký nadhled, mísily se ve mě emoce smutku, strachu, zoufalství, beznaděje, ale i vzteku na sebe samotnou a ex-partnera. 

Neustále jsem přemýšlela, jak to všechno zvládnu, zvlášť pak po té finanční stránce. Měla jsem sice nějaké úspory, ale i ty byly omezené. A výhled na to, že budu muset všechno zvládnout sama, byl děsivý. V některých chvílích jsem se cítila tak ztracená, že jsem vůbec pochybovala, jestli vůbec najdu cestu na světlo z toho temného tunelu. 

Tohle bouřlivé období v mém životě se paradoxně stalo zlomovým bodem, od kterého jsem začala psát úplně novou kapitolu svého života.

Hodně mi pomohlo, že už v roce 2018 jsem absolvovala profesionální koučovací výcvik v CoachVille, mezinárodně akreditované škole koučů a i po tomto výcviku jsem se pohybovala hodně mezi kouči, později i terapeuty. Díky tomu jsem se totiž postupně dokázala opravdu ponořit do hlubin svojí duše, přebrat tam ten nepořádek a následně vyjít opět na slunce a začít na něm konečně zářit.  

V roce 2021 jsem objevila kurz Nevýchovy a následně Dovychovat, který mi dal nástroje pro výchovu dětí založenou na respektu, pochopení a láskyplné komunikaci. Toto vzdělávání mi pomohlo stát se nejen lepší mámou, ale i inspirací pro jiné rodiče, kteří hledali způsoby, jak lépe porozumět a podporovat své děti.

A co mi pomohlo překonat strachy v té finanční oblasti? V prvé řadě jsem díky koučování a terapiím dokázala změnit svoje podvědomé nastavení ohledně peněz. Jako třeba “nejsem dost dobrá, abych si mohla říct o více peněz”, “finančně musím být závislá na partnerovi” nebo “ti, co mají hodně peněz si jen hrají na frajery”... 

V druhé řadě to, že už od roku 2009 jsem se pohybovala ve světě financí - vedla jsem ekonomiku několika firem a následně jsem začala pomáhat i jednotlivcům orientovat se ve svých financích, vytvářela s nimi finanční plány do budoucna a stejně jako u sebe, i s nimi jsem hledala důvody, které jim bránili ve finanční hojnosti. 

Mým cílem je, aby se každá žena, která se rozhodne pro spolupráci se mnou, cítila silnější, sebevědomější a byla schopná řídit svůj život podle svých představ a bez zbytečných kompromisů.

Proto své znalosti a zkušenosti předávám dalším ženám - protože nic není tak složité, jak se mnohdy může zdát a chceme-li pro sebe a své děti to nejlepší, musíme nejdříve sebrat odvahu a začít u sebe.

V tuto chvíli můžete čerpat mé know-how skrze:

  1. online konzultace
  2. tento web a sociální sítě, kde sdílím další hodnotné informace, inspiraci a motivaci k tomu, abyste objevily svou novou cestu plnou lásky, síly a nezávislosti.