Jak zabavit nemocné děti?

Máte nemocné děti, kterým již zabrala léčba a otrnulo jim? Jen tak něco už je nebaví a u ničeho dlouho nevydrží, protože to již mají okoukané? Rádi byste si našli chvilku alespoň na malý odpočinek, ale ratolest vás nenechá? V současné chvíli řeším stejný problém, a tak jsem se rozhodla s vámi podělit o své zkušenosti.

Mám už dceru školou povinnou. Musí tedy mimo jiné dodělávat úkoly do školy, které jí nějaký čas zaberou. I tak jí ale pořád zbývá dost volného času. Ten jsem tedy už chtěla vyplnit jinak, než jen čtením pohádek, případně jejich sledováním v TV. Toho bylo dost, dokud ležela s horečkami.

Přišel čas na jiné aktivity, ke kterým se dostaneme málokdy a jsou tedy pro nás takovou malou neokoukanou vzácností.

Dcera si třeba strašně ráda prohlíží fotoalba. A to jak svoje miminkovské, z dovolených a výletů, ale i naše z dětství. A protože už spoustu příběhů k fotkám zná, vydrží si prohlížet chvilku i sama a třeba mi sama ty konkrétní příběhy připomíná a vypráví.

Ráda maluje a různě tvoří. Je tedy možné jí chvíli zabavit samotnou i tím, když jí poprosím, že by třeba tatínkovi, nebo někomu jinému z rodiny mohla vytvořit překvapení. To pak hlavně kreslí obrázky a tvoří motivy ze zažehlovacích korálků. Zkoušela i pletení náramků z gumiček, ale to jí moc nešlo a každou chvíli mě potřebovala.

Co ale u nás teď frčí nejvíce? Je to „pískování.“

Možná už to znáte. Já se s tím však setkala teprve nedávno u mojí kamarádky. A musím přiznat, že to zaujalo i mě. Pokud nepatříte mezi ty šťastné, co už to znají, přiblížím vám, o co přesně jde.

Dětem jsou poskytnuty šablony a barevné písky. Šablony mají různé motivy a jsou samolepící. Nepotřebujete tedy žádné další lepidlo pro to, aby se písek na šablonu přichytil. Olepené kde co od lepidla tedy nehrozí.

Šablony vždy odlupujte po částech, aby se vám barevný písek nedostal i do částí, kam chcete použít jinou barvu.

Odloupnutou část posypejte barevným pískem vybraným podle chuti.

A takto pokračujte až do konce. Někde jsem se dočetla, že je lepší začínat těmi částmi, které chceme mít tmavší. Nenarušíme tím ty světlejší, kdyby se nám do nich náhodou tmavší písek vysypal.

Má to jen jednu drobnou nevýhodu. Budete mít trochu písku všude okolo. Ale to se dá rychle uklidit.

Když se tedy přes tento fakt přenesete, budou vaše děti jistě rády a nadšeně tvořit. Řekněme si totiž na rovinu. Které dítě si nerado hraje s pískem a ještě ke všemu s barevným pískem? Menší děti asi ještě budou potřebovat pomoc, ale ty větší už to zvládají sami. Vy tím tedy vyšetříte chvíli času jen pro sebe a jak ji využijete, to už je jen na vás.

Máte i vy nějaké další zkušenosti? Budu ráda, když se se mnou o ně podělíte 🙂

Pomáhám ženám stát na vlastních nohou tak, aby dokázaly dětem dát to nejlepší případně i bez partnera. Jsem profesionální terapeutický kouč. Více o mě se dozvíte tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více informací