Proč jsem začala, přestala a zase začala psát tento blog

Psal se rok 2017, kdy jsem si konečně uvědomila, že být zaměstnaná není to pravé ořechové pro mě.

V té době jsem byla zaměstnaná jako účetní/ekonom a měla jsem i pár klientů ještě na živnost. Dalo by se říct, že se mi dařilo. Přesto jsem cítila, že živit se pouze touto činností nechci. Necítila jsem v tom svobodu. Neustále byly nějaké termíny, které se musely dodržet a já si chtěla své podnikání řídit podle svých přání a potřeb. Chtěla jsem se sama rozhodovat o tom, kdy budu pracovat a kdy si udělám volno. Vlastně se toto se mnou táhlo už od dětství. Už tam jsem si chtěla dělat věci podle svého a nenechat se řídit někým jiným.

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“ – Paulo Coelho

A tak se stalo, že mi v prosinci 2017 přišel do cesty kurz o online podnikání Podnikání z pláže. Díky němu jsem si v lednu 2018 ujasnila, o čem bude to mé online podnikání a začala postupně tvořit.

Mohlo by se zdát, že tím jsem měla vyhráno. Měla jsem web, blog, fb stránku i profil na instagramu. Psala články a příspěvky. Přesto jsem po nějaké době měla dojem, že svým potenciálním klientům nabízím „málo“. Že se sice mohou inspirovat mým příběhem a najít si v tom něco pro sebe. Ale dobře vím, že každý jsme originál a řešení, které funguje jednomu, nemusí nutně fungovat dalšímu.

A jak jsem tak hledala další inspiraci a rozvoj pro sebe samotnou, objevil se na mé cestě koučovací trénink od Život jako hra. Chvíli jsem váhala, zda se do něj pustit. Přeci jen se nejednalo zrovna o malou finanční částku. Ale po pár rozhovorech se členy agentury, a po prozkoumání dalších možností v této oblasti, jsem se rozhodla do tréninku nastoupit.

Tím však došlo k postupnému utlumení mé činnosti jak na blogu, tak na sociálních sítích.

Skloubit celý trénink s tehdejším zaměstnáním a svým osobním životem bylo hodně časově náročné. Navíc celý trénink byl i hodně transformační pro mě jako člověka a s tím přišla spousta změn v mém životě.

„Neboj se změny. Možná to dopadne ztrátou něčeho dobrého, ale pravděpodobně to dopadne získáním něčeho lepšího.“ – Ralph Smart

A tak se stalo, že se rozpadl tehdejší partnerský vztah a já zůstala s dcerou sama. Za své vzalo i pár dalších tehdejších vztahů. Změnila jsem bydliště a následně práci. Poznala jsem spoustu nových lidí. Někteří se v mém životě zdrželi jen chvíli, ale přesto nelituji, že jsem je potkala. Další jsou v mém životě stále.

Vyměnila jsem staré úhly pohledu za nové, stará přesvědčení za nová. Pochopila jsem a konečně dokázala pojmenovat, proč se nejen mě v životě dějí některé věci. Uvědomila jsem si, jak důležitá je komunikace a s ní spojená empatie, lidskost a schopnost vidět i jiné úhly pohledu než jen ty své. Bylo a je toho opravdu hodně.

Když jsem později ukončila trénink a celkově svůj život dostala zase do rovnováhy, věděla jsem, že teď už nemusím být pouze inspirací pro své klienty. Že teď už jim navíc mohu nabídnout ideální řešení přímo pro ně.

A jak jsem tak v roce 2020 přemýšlela nad návratem do online prostředí, zjistila jsem, že jsem těhotná. Měla jsem obrovskou radost. Malovala jsem si, jak zůstanu doma už nějaký čas před porodem a budu se věnovat tomu online světu.

A realita?

Doma jsem skutečně zůstala, ale většinu času jsem proležela a prospala. A když už jsem se cítila i na něco víc, věnovala jsem se dceři a její tehdejší distanční výuce.

Proto až nyní, o rok později a s o to větší slávou, začínám znovu tvořit. Příspěvky na sítích už chvílí běží a nyní konečně i nový článek.

Budu ráda, když mi napíšete do komentářů nebo zde, jak na vás článek působí? Co dalšího by vás zajímalo?

Já samozřejmě nějaké tipy mám, ale ráda bych tvořila obsah přímo vám na míru 🙂

A pokud mě ještě nesledujete na sítích, můžete tak učinit zde nebo zde.

S láskou, Lucka

Pomáhám ženám stát na vlastních nohou tak, aby dokázaly dětem dát to nejlepší případně i bez partnera. Jsem profesionální terapeutický kouč. Více o mě se dozvíte tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více informací